Tréning

Jak víme, tak tréning je základ úspěchu, ať už v fotbale, ve škole nebo v TF2. Nejlepším způsobem jak trénovat svůj skill v TF2 jsou samozřejmě PCW (Scrimy), ale ty má hráč k dispozici řekněme 2 hodiny pětkrát do týdne. Jak tedy můžeme trénovat, když nemůžeme hrát se svým týmem?

Public servery

Dost podceňovaný ale účinný způsob tréningu, ať se jedná o komunitní 16v16 cp_orange nebo oficiální casual hru, hrajete hru a získáváte zkušenosti. Zde je to více o tom bavit se, běžte na public server s kamarády a zničte ty nooby.

PUGy

Pick Up Games, tedy sejde se určitý počet hráčů (12 nebo 18), napojí se a začne se hrát 6v6 (nebo highlander) zápas. Více info zde.

MGE

My Gaming Edge je herní mód, který vypustí 2 hráče do malé arény, kde zápasí o život. Nejčastěji se hráči procvičují soldiera a scouta (všechny kombinace). Po smrti jednoho z hráčů dostanou oba hráči overhealy a hraje se znovu. Hraje se ve speciálně upravených arénách, často vykousnuté kousky klasických map. Vyhrává ten hráč, který jako první získá 20 bodů.

Slouží překvapivě ke zlepšení se v 1v1 soubojích. Ale všeho moc škodí a hraní MGE pořád, pokud nehrajete PCW a to ještě na vás tým musí čekat, až zničíte toho rusáka.

Deathmatch

server vás hodí do týmu s až třemi dalšími hráči, hrát můžete pouze scouta, soldiera a demomana (na některých amerických serverech i snipera). Když někoho zabijete nebo alespoň poškodíte, dostanete zdraví. Hráči se instantně spawnují blízko mid pointu. Deathmatch nejrealističtěji napodobuje klasický 6v6 zápas a slouží ke zlepšení bojových mechanik.

Surfování

Ne, nejedná se o opáleného, vypracovaného blonďáka z Miami, který na plastovém prkně jezdí po vodě. Jedná se o ježdění po rampách a o pohybech mezi nimi. Na první pohled to nemá s tréningem vraždění nic společného, ale surfování vám dodá jistotu a přesnost ve vašich strafech a i samotném pohybu myši a míření.

Jumpování

Jak víme, tak demoman a soldier mohou použít své zbraně k rychlému pohybu vzduchem. Na procvičování a na zlepšování se existují speciální mapy, kde máte nekonečně zdraví a nábojů a vaším úkolem je co nejrychleji dostat z bodu A do bodu B pomocí mnoha mechanik, které TF2 nabízí. Zde už vidíme spojitost s klanovým hraním, zvláště pro soldiery a demomany. Rychlé a přesné jumpy už stály nejednoho medica jeho uber. Ale i medic a scout ocení znalost a umění jumpování, opět ale nepřímo, zlepší se váš movement na zemi i ve vzduchu.

Sledování dem

Sledovat můžete dema svoje nebo dema lepších hráčů. Pro začátečníky je lepší sledovat dema lepších hráčů, naučíte se jak oni zvládají určité situace, budete přemýšlet proč udělali to co udělali. Sledování vlastních dem vám pomůže vyhledat a eliminovat své chyby nebo chyby svého týmu. Další možností je poté mít někoho zkušenějšího, kdo se s vámi podívá na demo, tuto možnost nabízí několik streamerů (většinou pouze pro subscribery) a doufáme, že v budoucnosti vám tuto možnost nabídne i TF2Mid.

Servery pro tyto custom gamemody najdete buď ve svém server browseru nebo na TeamFortressTV.