Ostatní

Ostatní soutěžní formáty

Ultiduo

1 Soldier a 1 Medic v každém týmu. Hraje se na speciálních koth mapách. Úkolem je zabít nepřátelský tým a zabrat kontrolní bod a udržet ho 5 minut. Hraje se většinou na 2 vítězné body (mp_winlimit 2), maximální počet je kol je tedy 3.  Slouží hlavně pro comba Soldiera a Medica ze 6v6 týmů na sehrání se. Ultiduo se v současné době nehraje v žádné lize, jsou pořádány různé poháry/turnaje/cupy. Soldier nejčastěji hraje s Rocket Launcherem, Shotgunou a Disciplinaty Action, Medic používá běžný 6v6 loadout (Crusader’s Crossbow, Medigun a Ubersaw)

BBall

2 Soldieři v každém týmu. Hraje se na speciálních ctf mapách, kde je za úkol pomocí rocket jumpů dostat svůj kufřík (míč) do nepřátelského „koše“. Hraje se většinou na první do 25 vítězných bodů (mp_winlimit 25) a s časovým limitem 20 minut (mp_timelimit 20). BBall má speciální ligu BBall.tf a poté jsou pořádány poháry/turnaje/cupy. Nejčastěji se používá Rocket Launcher, Shotgun/Gunboats a Escape Plan/Shovel. Občas se hraje s Buff Bannerem jako sekundární zbraní, ovšem jeho zapnutí není povoleno.

4v4

Má nejblíže k 6v6, na každé straně stojí 4 hráči, kteří bojují na koth, 3cp a A/D mapách. Nejčastěji se hraje 1x Scout, 1x Soldier, 1x Demoman a 1x Medic (občas se místo Soldiera hraje Pyro). 4v4 si zahrajete pouze na UGC. Od každé třídy může být maximálně 1 a tým nesmí mít Medica a Heavyho ve stejnou chvíli.