Kde hrát

Chcete si zahrát TF2 na vyšší úrovni, ale nevíte kde

Ligy

Pro účast potřebujete tým. Během sezóny získávají týmy body, které rozhodují o jejich pořadí.

ETF2L

V současnoti největší evpropská liga fungující od roku 2008. Hraje se zde 6v6 a Highlander, různé turnaje (Ultiduo, MGE, Fun) a mezinárodní cupy. Týmy jsou rozděleny do 4 tierů (Open, Mid, High, Premiership). Sezóna je zpravidla 3x do roka a trvá 7 týdnů + playoffy. Nejlepší liga v Evropě.

UGC

Největší liga na světě. Zahrajete si zde 6v6, Highlander a 4v4. Každý region má své tiery, záleží na počtu týmů, zpravidla Iron, Steel, Silver, Gold a Platinum. Sezona je opět 3x do roka a trvá 8 týdnů + playoffy. Liga je celosvětově (hlavně v Evropě) považována za ligu s nespolehlivými (či žádnými) adminy, s nízkou úrovní hráčů a ligu, kde se hrají nevyzkoušené a rozbité mapy.

Pug(y)

Nepotřebujete tým, jen zpravidla 30 minut času.

Mix/Double mix

Seženou se hráči, najde se oponent a hraje se. Na double mixu (12 lidí) si kapitáni (zpravidla medici) vybírají tým a hraje se.

TF2Center

Hráči se připojí do lobby, vyberou třídu a hra začne, když se lobby naplní. Hraje se na serverech poskytnutých hráči. Funguje zde vcelku funkční systém nahlašování nepřítomných a nepříčetných hráčů. Často se zde ale objevují problémy s adminy. Zahrát si zde může každý s 300 a více nahranými hodinami v TF2. Zahrajete si tu jakýkoli soutěžní herní mód. Komunikace (až na lobby, které to vyžadují) není vyžadována.

Více info

FACEIT

Stránka, která už dlouhá léta funguje jako alternativa k matchmakingu v CS:GO nebo DoTa 2, nedávno přidala TF2.  Pravidla jsou téměř shodná s těmi, na která jsme zvyklí. Bohužel hráči ne, často potkáte lidi, co se snaží hrát pyra nebo mají fov 75. Ale i tak se jedná (funkčně) o nejlepší pug TF2 službu.

Více info

TF2Stadium

Nová stránka, stále v betě. Stejně jako TF2Center funguje na principu lobby. Opět se hraje na serverech hráčů. Komunikovat opět není potřeba.

Více info

PugChamp

Vyberete si třídy, když je dostatečný počet hráčů na správných pozicích, začne tzv. draft. Kapitáni si vybírají tým a poté banují mapy. Většinou si zde neznámí hráči nezahrají, pokud není pouze 12 hráčů. Opět komunikace je povinná.

Více info

Oficiální Matchmaking

Nedávno vyšel z bety, nesmyslné nastavení serverů, přenastavování nastavení hráčů. Potkáte zde hráče s 20 hodinami a každý si dělá co chce. Toto nemá většinou s klanovým hraním nic moc společného.

Více info