6v6 loadouty

Jsi nový do 6v6 a nevíš jaké zbraně používat? Tak to jsi klikl správně, v tomto článku se dozvíš, jaké zbraně používat a jaké ne.

Základní třídy

Scout

Primární: Scatttergun
Sekundární: Pistol/Winger
Na blízko: Boston Basher

Scatterguna má jako jediná 6 nábojů v zásobníku a má největší potenciál. Je prostě moc dobrá oproti ostaním. Jediná použitelná (a povolená) alternativa k pistoli je winger. Hlavně pokud svoji sekundárku tolik nepoužíváte, můžete tento slot zaplnit něčím užitečným. Hodně skautů používá winger pouze na mapách jako granary, kde dostat se na highground může být problém bez extra jumpu. Naší zbraní na blízko nebudeme většinou zabíjet, proto je nejlepší mít zbraň, která má nějaký jiný bonus, například k pohybu. Boston basher se používá na nabíjení uberu, kdy scout naschvál netrefuje a ubírá si tím zdraví.

Soldier

Primární: Rocket Launcher/Original
Sekundární: Gunboats/Shotgun/Batalion’s Backup
Na blízko: Escape Plan

Opět, RL je prostě moc dobrej oproti ostatním možnostem (kromě originalu), 4 rakety a šílený damage. Co se týče sekundárek, před pár lety začala většina pocketů používat gunboats (nejen kvůli scout buffům). Kovové boty vám umožní hopsat jak chcete a dovolí medikovi tankovat scouty a dema. Hlavně v Americe, vidíme i dneska shotgunu, pořád stejně silná, ale v dnešní scout metě, nemůže pocket s broknicí očekávat tolik healů a uberů, jako před pár lety. Ale pořád, pokud se šotynku naučíte používat efektivně, bude ve vašich rukách ničivou silou. Další možností jsou baťůžky, nejlepšim je battalion’s backup. Používá se pro pushe bez uberu a na obranu proti nepřátelskému, pokud vy nemáte. Bohužel je k ničemu, dokud jí nenabijete. Na blízko je jasně nejlepší krunpáč, protože vám dovolí utéct odkudkoliv kamkoliv.

Demoman

Primární: Grenade Launcher/Iron Bomber
Sekundární: Stickybomb Launcher
Na blízko: Bottle/Pain Train

Iron bomber je sidegrade k defaultnímu metači granátů, podle hodně hráčů i lepší. 8 nábojů a exploze síly atomovky dávájí stickybomb launcheru jasnou převahu nad ostatními možnostmi. Pokud se ti nezdá, že tě mažou skauti, používej pain train. Jinak defaultní flaška whiskey se hodí vždy nejen k osvěžení.

Medic

Primární: Crusader’s Crossbow
Sekundární: Medi Gun/Kritzkrieg
Na blízko: Ubersaw

Kuška je nejsilnější (povolený) unlock. Jehličky jsou v totáním, temném stínu a pokud je používáš jsi nezábavný trol. Mediguna/kritzkrieg, tady záleží na aktuální situaci, více probereme v jednom z tutoriálů na medika. Pokud nevíš kterou, pak ber medigunu. Co se týče mílíčka, tak tady jasně ubersaw. O 20 % pomalejší útok za cenu 25 % uberu na hit? Ale musíte zaplatit velkou cenu, aby ubersaw byla užitečná je třeba se přiblížit oponentovi a říznout ho. To může vyústit i ve smrt medika. Používej ubersaw obezřetně.

Offclasy

Pyro

Primární: Flame Thrower
Sekundární: Shotgun/Scorch Shot/Detonator
Na blízko: Powerjack

Pyro se v 6v6 hodí jen na airblast a nejlepší airblast zbraň je flame thrower. U ostatních není, nebo je pomalejší, nebo stojí víc nábojů. Pokud chceš za pyra mít nějakou možnost někoho zabít, pak broknička je cesta. Ale často se k tomu pyromaniak ani nedostane. Spamovánim scorch shot/detonátor střel můžete nepřálete zapálit, zpomalit a naštvat. Powerjack tě zrychlí a nemá žádná negativa (dokud ho nevytáhneš).

Heavy

Primární: Minigun/Tomislav
Sekundární: Sandvich
Na blízko: Killing Gloves of Boxing/Gloves of Running Urgency

Tomislav nebo miniguna, to je na tobě. Sandvich je další health pack pro tvého medika a ostatní sekundárky jsou v porování s ním k ničemu. Zbraň na blízko je skoro jedno, ale nejlepší jsou KGB nebo GRU. GRU pokud se chcete dostat na svojí op pozičku rychle a KGB pokud to není zas tak důležité.

Engineer

Primární: Shotgun
Sekundární: Pistol
Na blízko: Jag/Wrench

Samozřejmě, kdyby byl povolen rescue ranger a wrangler, tak použijeme ty. Ale jelikož nejsou, tak brokovnička a pistolka jsou super. Hasáky jsou trochu komplikovanější. Na stavění je nejlepší jag, ale wrench zas opravuje rychleji. Tedy ideální setup je jag na postavení sentrynky a wrench až jí dostavíte. Pokud se tím nechceš zabývat, používej vždy jag.

Sniper

Primární: Sniper Rifle/AWPer Hand
Sekundární: SMG/Cozy Camper
Na blízko: Kukri/Shahanshah

-150 na headshot a na plně nabité tělíčko a žádné nesmysly jako noscopy. Sniperka se hodí vždy. Sekundárka záleží, jestli se za odstřelovače cítíš v pohodě bez svého kapesníko kulometku. Pokud odpověď je ano, pak cozy camper naprosto září. Budeš trefovat víc těl, protože už tě nerozhodí střela přes celou mapu za 3. Melee moc používat nebudeš, ale extra poškození, když máš málo zdraví se hodí.

Spy

Primární: L’Etranger/Revolver
Na blízko: Knife/Big Earner
Hodinky: Invis Watch/Cloak and Dagger
Sapper: Sapper

Tady záleží na tobě, kolik máš času, jakou mapu hraješ a další. Jakákoliv kombinace těchto 6 poslouží dobře, chce to vyzkoušet a zjistit co je pro tebe nejlepší.