Pár triků na lehčí headshoty #1

Operační systém je nepostradatelnou součástí vaší každodenní gaming experience, může vám jí zlepšit i zhoršit. My se dneska podíváme na pár tweaků a nastavení, primárně pro windowsy, aby byly airky jednodušší. Toto jsou ty nejpoužívanější a nejznámější tweaky, v dalších epizodách se s vámi podíváme na některé utajené a skryté.

Napájení a výkon

Ve Windowsech si můžete vybrat několik power plánů, které mění kolik výkonu může počítač využít, a na cestě k co nejvíce FPS potřebujeme co nejvíc síly. Pokud máte notebook nebo jiné přenosné zařízení, pak je třeba při přenášení a používání bez zásuvky nastavit zpět na power saver, jinak se vám mašinka vybije hodně rychle. V control panelu najdeme power options (nastavení napájení) a nastavíme na high performance (vysoký výkon).

Taktování procesoru

K tomu potřebujete K (Intel), nebo X (Intel I AMD) procesor a Z (Intel), B nebo X pro Ryzen. A k tomu ještě desku, která taktování podporuje. A lepší než boxíkovej chladič. Dost písmenek, přejděme k číslům. Jelikož TF2 je starší a hlavně příšerně optimalizovaná hra, nevyužije víc jak 4 jádra. Soustřeďte se tedy na ně, jak přesně a jak vysoko se s jakým procesorem můžete dostat najdete všude po internetu. Můžete se dostat i dost vysoko, zvýšení frekvence o 30 %, není s pořádaným chlazením problem.

Taktování RAM

Většina RAM modulů jsou k zákazníkovi doručeny v podtaktovaném módu, RAM tedy běží na nižší frekvenci než je napsáno ve specifikacích, důvody jsou zbytečnosti jako úspora energie. Vlezte do BIOSu, najděte X.P.M. profil a ten nastavte tak, abyste se dostali na co nejvíc MEGAHERZŮ. Většina výrobců základových desek má na svých stránkách ke stažení manuál, kde se dozvíte vše co potřebujete. Dále můžete nataktovat na ještě vyšší frekvenci a upravit časování. Ale je třeba vědět co děláte, pokud to nevíte tak se do toho vůbec nepouštějte nebo začněte googlit.

Refresh rate periferií

Tedy jak často se obnovuje pozice myši a jak rychle počítač rozpozná uživatelovo kliknutí tlačítka, výchozí je 500 Hz, ale téměř na všech strojích se můžete dostat na 1000 Hz i výše. K tomu použijeme ovladač nazvaný hidusbf, který stáhněte zde. Spustíme setup.exe, klikneme na svojí profi herní esports myšku, nastavíme 1000 Hz a dáme Install.

Timer resolution

Zjednodušeně může zrychlit frenkvenci jakou se váš procesor aktualizuje. Po spuštění se podívejte na hodnotu current resolution. Pokud je 1 a méně, můžete program šťastně vypnout, pokud je vyšší, tak je třeba prográmek mít puštěný, předtím než začnete gámit a pokaždé kliknout MAXIMUM. Ke stažení zde.

Razer Cortex

Game booster, pro některé sprostě slovo. A mělo by být. Ale pokud jste počítačoví neznalci přijde vám vhod. Tento program, když detekuje běžící hru, pokusí se vypnout všechno co není třeba a tím zvýšit vaše snímky za vteřinu. Kde stažení zde.

Vzhled Windows

Vlezeme do nastavení Windowsů, najdeme performance options/vzhled a klikneme na adjust for best performance. Tím vypneme všechny efekty ve windowsech, jako animace na taskbaru nebo stíny. Nejsou potřebné a jsou ošklivé.

  1. hozi napsal:

    Stáhnul jsem si ty ramky a nataktoval monitor. Pustil jsem si Titanic a napočítal jsem 147 herců, takže díky za super návod!!

Napsat komentář