Jak na TF2 server #3: klanový server

Už jsme si stáhli TF2 server na naší oblíbené platformě podle návodu od našich kamarádů na TF2Midu (Windows, Linux). Ale ať už na naší mašině, nebo pronajatý přímo TF2 server bez přístupu k OS, nastavavování ještě není konec. Dnes se podíváme, co je třeba udělat, aby náš server sloužil jako domácí hřiště pro náš tým. Jedná se jednodušší proces, než u veřejného serveru, jelikož se nemusíme zabývat nesmysly jako admini a pluginy na barvičky jména.

Server config

Najdeme v /tf/cfg pod názvem server.cfg. Je to textový soubor jako každý jiný. Až na to, že si ho server přečte a udělá všechno co v něm je napsáno hned při spuštění. Config je srdce každého serveru. Obsahuje vaše nastavení a nejdůležitější věci, jako fancy jméno serveru. Tento kód použijeme jako základ, jen změníme první 3 řádky. hostname je jméno našeho serveru, sv_password heslo k připojení a rcon_password heslo k ovládání serveru.

hostname “Tým Největší Frajeři”
sv_password “frajove”
rcon_password “tajneheslo”

Mapy

Né všechny mapy, které hrajeme sou oficiální. Abychom měli bitevní pole, kde bojovat. Mapy najdete na stránkách vaší oblíbené ligy. ETF2L 6v6 S29, ETF2L HL S15, sjeďte trochu dolů a máte je tam. UGC HL S24UGC 6v6 S26, UGC 4v4 S11, nahoře napravo. .bsp soubory zkopírujeme do adresáře /tf/maps.

STV

Pokud chcete, aby se na vás někdo mohl koukat, nebo aby vy jste se mohli po prohře podívat na STV demo je třeba SourceTV nejprve nakonfigurovat. Není to složité, stačí nám k tomu pouze 4 příkazy. Všechny se vysvětlí sami s první lekcí angličtiny. Pokud chceme více diváků, než 10 je třeba změnit tv_maxclients a pokud chceme/musíme používat jiný port, změníme tv_port (je třeba tento port otevřít).

tv_enable 1
tv_autorecord 1
tv_maxclients 10
tv_port 27020
tv_delay 90
tv_delaymapchange 1
tv_relayvoice 0
tv_transmitall 1

Ostatní důležite příkazy

Tyto můžete rovnou zkopírovat (pokud mi věříte). Je to nastavení, které používá valná vetšina TF2 serverů.

log on
sv_logfile 1
sv_logecho 1
sv_logbans 1
sv_pure 2

sv_maxrate 50000
sv_minrate 7500
sv_maxupdaterate 66
sv_minupdaterate 20
sv_maxcmdrate 66
sv_mincmdrate 0

sv_allowdownload 1
sv_downloadurl “http://fakkelbrigade.eu/maps/”

Ligové configy

Ty jsou hodně potřeba, pokud chcete hrát PCW nebo ofíky na vašem serveru. Ke stažení: ETF2L (všechny herní módy), UGC Highlander, UGC 6v6 a UGC 4v4. Ve všech případech jen hodíte do /tf/cfg. Až budete chtít si zahrát se svým týmem, je třeba config executnout a to pomocí

rcon_password tajneheslo
rcon exec *

Pluginy

Všichni víme, co je to plugin. Zde si musíme dávat pozor, jaké soubory kopírujeme a jaký operační systém máme. Pokud máte přístup k vaší mašině, pak už to víte. Jestli máte herní server pronajatý, je třeba tuto informaci vykopat z dokumentace k němu. Vždy jsou potřeba alespoň 2 soubory, .vdf, který drží informace o pluginu a plugin samotný. Buď ve formátu .dll, tedy pro Windows, nebo .so pro GNU/Linux. Ujistěte se, že vkládáte správný soubor!

Plugin nainstalujete vložením všech souborů a složek do /tf/addons.

TFTrue

Stránka projetku: http://tftrue.esport-tools.net

Odkaz ke stažení: http://tftrue.esport-tools.net/TFTrue.zip

Je naprosto geniální vynález pana Red Comet. Pán Červená Kometa byl nespokojen, že v minulosti nešly vypnout random crity a další nesmysly, tak vytvořil TFTrue, které to umožňovalo. Valve se ale umoudřilo a dnes se dají tyto věci nastavit přímo ze hry. Ale stále ne všechny co bysme chtěli. K tomu nám pomůže tento krásný plugin.

Většinu věcí můžeme nechat na výchozích, jen jednu třeba nastavit. Pokud chcete, aby server automaticky posílal logy na Logs.tf je třeba nastavit API klíč. Ten naleznete zde. Na straně serveru tento klíč poté nastavíte pomocí příkazu (* je váš API klíč):

tftrue_logs_apikey *

SrcTV+

Stránka projektu: http://www.teamfortress.tv/46380/srctv

Odkaz ke stažení: https://github.com/dalegaard/srctvplus/releases

Všichni víme, že SourceTV a dema z ní v TF2 jsou příšerná. Kromě strašného ovládání, také neposílá všechna data, která jsou potřeba pro streamery a komentátory. Se SrcTV+ ale už ano. Tento plugin posílá STV množství dat, které jsou třeba a bez něj nemůžou být hry na vašem serveru cástované (prozatím platí pouze pro Essentials.TF).

Napsat komentář